Şekip Mosturoğlu’dan Ali Koç’a Cevap

Şekip Mosturoğlu, Ali Koç’un kendisine yönelik söylediği “Şekip Mosturoğlu Bey yüksek divan kuruluna seçildi fakat oraya gelen herkes tarafsız olmak zorundadır. Aziz Yıldırım’ın seçim bürosu gibi oldu. Buna izin veremem başkan seçildiğimde de ona göre tavrım olacaktır” sözlerine cevap verdi.

MOSTUROĞLU: “ÜYELERİN KULLANACAKLARI OYLARA ETKİ EDEBİLMEM MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Mosturoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başkan adayları Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasında tarafsızlığını koruduğunu belirtti.

Söz konusu dönemde Ali Koç’un, bu sözün yaşadıkları duruma son derece uyduğunu söylediğini aktaran Mosturoğlu, şöyle devam etti:

“Bugün bu sözün yaşadığımız duruma bire bir uyduğu bir andayız. Bu sözü size ilk kez söyleyen eski bir arkadaşınız olarak, Sayın Ali Koç size diyorum ki kim ki size ‘Şekip Mosturoğlu, beni Aziz Yıldırım’a oy vermeye ikna etmek için aradı’ diyorsa yalan söylüyor. Bunu birlikte 6 yıl aynı yönetimde yan yana oturduğun, 3 Temmuz mücadelesine şahit olduğun, doğrudan, gerçekten ayrılmayacağına kefil olacağın Şekip Mosturoğlu söylüyor. Kullanabileceğim tek bir oyum vardır. Bir tek adaya oy atabileceğim. Bunun dışında benim seçimlerde üyelerin kullanacakları oylara etki edebilmem mümkün değildir. Yüksek divan kurulu başkanlığına seçildiğim günden bu güne ‘Sayın Aziz Yıldırım’a oy atın’ diye ikna etmek için bir tek kişiyi bile aramadım.”

“BENİM İÇİN DURUM ASLA DEĞİŞMEYECEK”

“HERKES ÖNCE KENDİ ADALETİNİN DOĞRULUĞUNU SORGULASIN”

Hayatını hukuka adamış bir hukukçu olarak adaletin ne demek olduğunu iyi bildiğini belirten Mosturoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir